
Miközben az Európai Unióban a kiskereskedelmi forgalom volumene 2024 áprilisában elmaradt az egy évvel korábbitól, Magyarországon 3 százalékot meghaladó mértékű bővülésről számolt be a KSH.
- áprilisban a magyarországi kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 3,7, naptárhatástól megtisztítva 3,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – tájékoztatott tájékoztatott a statisztikai hivatal. A teljes áprilisi forgalom folyó áron 1563 milliárd forintot ért el, ennek 47 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 36 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 17 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 3,6 százalékkal, a nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának volumene összességében 4,3 százalékkal növekedett. A kiskereskedelmi forgalomból 8,6 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 7,9 százalékkal emelkedett. Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 2,0 százalékkal bővült.
Az Európai Unióban a kiskereskedelmi forgalom volumene ugyanakkor 0,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Az Eurostat jelentése szerint az „élelmiszer, ital és dohány” kategória termékeinek forgalma 0,1 százalékkal csökkent, a nem élelmiszerek körében ugyanakkor 0,1 százalékos éves növekedés volt megfigyelhető, míg az üzemanyagok forgalma az egy évvel korábbihoz képest nem változott. A legnagyobb mértékű, 9,8 százalékos éves növekedést Bulgáriában és Romániában regisztrálták, a legnagyobb, 7,3 százalékos éves mínuszt a lengyelországi üzletek hozták össze.